Invitatii pe trackere
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Battlefield Heroes Review

In jos

Battlefield Heroes Review Empty Battlefield Heroes Review

Mesaj Scris de kadrsen Vin Iul 17, 2009 1:54 am

Battlefield Heroes a fost lansat intr-un final, de DICE si Electronic Arts, si m-am simtit obligat sa petrec cateva ore pline de impuscaturi in acest cartoon-style shooter. Fiind un joc gratuit, asteptarile nu erau foarte mari, dar ideea unui shooter prezentat intr-o forma destul de amuzanta starneste curiozitatea unei anumite categorii de jucatori.

Pentru inceput, jucatorii trebuie sa-si creeze un erou, fiind disponibile doua tabere, National Army si Royal Army, fiecare avand cate trei clase: soldier, gunner si comando (sniper). In functie de clasa aleasa, pe parcursul jocului se pot achizitiona diferite arme sau diferite gadget-uri, precum cutite otravitoare, bandaje pentru vindecare, un fel de bazooka pentru a distruge tancurile (in cazul clasei gunner) sau butoaie care explodeaza.

Battlefield Heroes este in mare parte un joc gratuit, majoritatea obiecteleor putand fi procurate din magazin cu ajutorul punctelor castigate in batalii. Pentru cei care-si doresc o abordare mai originala, costumele de pirat (cu papagalul inclus) sau o lupta data intr-un costum gen Al-Capone, va necesita cativa dolari de pe cardul de credit.

Bun, ne-am creat eroul, intram in Battlefield Heroes, jocul ne trimite automat pe un server in functie de level, ce avem de facut?

Pentru inceput, este bine de stiut ca cele mai fierbinti zone ale jocului sunt in jurul steagurilor, capturarea acestora oferind puncte importante atat eroului care s-a incumetat sa stea destul de mult pe langa el, pentru a arbora propriul drapel, cat si echipei in ansamblu. Daca nu esti lunetist, in jurul steagurilor este cel mai bun loc de a-ti pune in valoare mitraliera si calitatile de luptator din tastatura. In cazul trupelor commando, gasirea unui loc bun pentru a folosi luneta este esential, in caz contrar avand ocazia sa va bucurati de imbulzeala din jurul steagurilor cu ajutorul cutitului, pistolului si a abilitatii de a sta stealth.
Battlefield Heroes Review Battlefield_Heroes1
Battlefield Heroes vine cu trei feluri de vehicule: masini, tancuri si avioane. Daca automobilele sunt in general folosite pentru deplasari rapide pe harta, asta in cazul in care nu intalniti un inamic pe mijlocul drumului pentru a-i testa indemanarea de a sari din fata masinii, tancurile pot fi folosite la adevarata valoare, oferind atat protectia impotriva focului inamic, cat si o putere sanatoasa de distrugere. Acestea nu sunt invulnerabile, bazooka, explozibilii si loviturile primite de la alte tancuri facand destul de scurta viata acestui mic morman de fiare. Avioanelor nu le-am gasit inca adevarata utilitate practica in Battlefield Heroes, dimensiunile destul de reduse ale hartilor facand un adevarat chin eliminarea unui inamic din aer. Recunosc ca nici nu am exersat foarte mult aceasta tehnica, fiind destul de greu sa prind cateun avion liber.
Battlefield Heroes Review Battlefield_Heroes2
Singura problema a Battlefield Heroes este numarul destul de mic de harti (4), ceea ce face ca dupa 2 ore de joc lucrurile sa semene nitel a deja-vu. Sunt convins ca se vor lansa noi harti in curand, asa ca aceasta problema este probabil de scurta durata.
Battlefield Heroes Review Battlefield_Heroes3
kadrsen
kadrsen
V.I.P
V.I.P

Numarul mesajelor : 40
Puncte : 62
Data de inscriere : 13/07/2009

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum